english

Przekazana do prawnika

Przekazana do prawnika
Od mniej więcej roku (niestety nie zapisywałam poprzednich wiadomości) otrzymujemy na adres email Centrum Społeczności Żydowskiej JCC Warszawa maile od pana podpisującego się "Wojciech Domagała", dotychczas maile były dość agresywne (agresywnie nawołujące do "zajęcia się" opusczonym kirkutem, już nie pamiętam gdzie niestety, nawet raz odpowiedzieliśmy na tę korespondencję kierując pana Wojciecha do komisji rabinicznej ds cmentarzy, ale niestety nasze odpowiedzi nie zadowoliły pana Wojciecha i wzbudzały wciąż agresywne odpowiedzi, więc w pewnym momencie przestaliśmy odpisywać), ale nie zawierały mowy nienawiści. Dziś - 24 maja 2018 otrzymaliśmy emaila od pana Wojciecha (z tego samego adresu co zawsze - wojciech.domagala@wp.pl) adresowanego do nas oraz do JCC Kraków maila o treści
"wypełzły żydki spod kamienia i poszły na paradę równości, czy coś takiego

a w zeszłym roku was nie widziałem?
a w warszawie też nie widziałem?

skoro wypełzliście na zewnątrz spod kamienia to moglibyście od razu posprzątać zaniedbane kirkuty żydowskie znajdujące się na terenie polski zaśmiecone zdewastowane zarośnięte

wszedłem do JCC kraków trzy razy - strasznie nieprzyjemne chamy tam siedzą
ciekaw jestem jak jest w JCC warszawa, czy też taka patologia?
kiedy do was przyjechać?

-------
Środa, 23 maja 2018, godz. 18:00
Tel Awiw LGBT
Serhii Chupryna, doświadczony podróżnik, zabierze nas w podróż po Tel Awiwie, w którym spędził sześć miesięcy. Opowie o tym jak wygląda kultura LGBT tego miasta i a także jak żyją członkowie społeczności LGBT w Izraelu.
Spotkanie odbędzie się w JCC Krakow 23 maja o godzinie 18:00
Zapraszamy!
W języku polskim, wstęp wolny.
[to jest fragment z ostatniego newslettera JCC Kraków]

a jak wygląda kultura lgbt w polsce? w polin? jak wygląda kultura w jcc? średniowiecze! jest w krakowie taki żydek na fellow siedzi dwa razy dodał mnie do zablokowanych, ale się kurwi równo po wszystkich klubach dla pedałów w krakowie. kultura lgbt w polsce to wyłącznie kopulacja - nic poza tym - pawiany! cała masa silnych młodych zdrowych ludzi zepsutych, którzy nie chcą dbać i szanować swojej spuścizny dziedzictwa materialnego takiego jakby chociaż zdewastowane cmentarze żydowskie. pomijam stosunek do mojej osoby.

pawiany!
"
(pdf z mailem załączam - jest to wydruk z mojego prywatnego konta gmail, do którego mam podpięte konto biuro@jccwarszawa.pl, nie wiem co znajdowało się na zdjęciach załączonych do emaila, podgląd był niedostępny, a nie chciałam ich ściągać specjalnie, nie mając pewności czy to nie są zawirusowane pliki)
Rozumiem, że jest to dość niekonkretna wiadomość, nie skierowana do konkretnej osoby, lecz do społeczności JCC Kraków i JCC Warszawa oraz biorąca na cel przedstawiciela społeczności LGBTQI w JCC Kraków (nie mam pojęcia o kogo może chodzić), ale wyraźnie celem tej wiadomości jest poniżenie żydowskiej społeczności skupionej wokół JCC w Krakowie i Warszawie oraz osoby lub osób LGBTQI w tych społecznościach.
Nie wiem czy można coś zrobić, przepraszam z góry, jeśli nie jest to "aż tak istotna" sprawa, wydało się mnie oraz członkiniom zespołu JCC Warszawa, że należy gdzieś taką wiadomość zgłosić.

Podjęte interwencje

mowa nienawiści
Miejsce incydentu: poczta email
Data zgłoszenia: 24.05.2018
Data aktualizacji: 28.05.2018
Status: zamknięte
X
Pobierz