english

Pochwalanie zbrodni z nienawiści

Pochwalanie zbrodni z nienawiści

Administratorzy facebookowego profilu Zarzewie Na Rzecz Tożsamości umieścili wpis:

10 kwietnia 1993 roku w Boksburgu w RPA, nasz rodak Janusz Waluś chcąc bronić dorobku białych ludzi, zlikwidował czarnego komunistę i terrorystę Chrisa Haniego. Do dnia dzisiejszego przebywa w więzieniu w Pretorii, odsiadując wyrok dożywotniego pozbawienia wolności. Janusz Waluś od lat stara się o zwolnienie z więzienia. W tym celu zrzekł się obywatelstwa RPA oraz przeszedł szereg programów resocjalizacyjnych. Spotkał się również z córką Haniego i przeprosił za swój czyn. Wszystkie te wysiłki okazały się bezskuteczne, gdyż 16 marca 2020 roku minister sprawiedliwości i usług penitencjarnych, Roland Lamola podjął decyzję o pozostaniu Walusia w więzieniu.

Jako polscy nacjonaliści wierzymy w słuszność czynu Janusza Walusia.

Wiemy jaką zarazą jest marksizm. Nauczeni doświadczeniami polskich patriotów po 1945 roku oraz obserwując degenerację, która niszczy nasz ukochany kraj i Europę.

?Oni są komunistami, którzy zniszczą ten wspaniały kraj. Zmarnują to wszystko, co zostało z takim trudem zbudowane przez Białych. Boli mnie, że to wszystko zostanie zniszczone w imię utopii wielorasowego społeczeństwa, która się tu nigdy nie spełni. Chcieli wolności i demokracji. Za parę lat wolność i demokracja będą jedynymi rzeczami, jakie będą tu mieli?. - J.W.

NASZYM WZOREM JANUSZ WALUŚ!

TRZYMAJ SIĘ BRACIE

PAMIĘTAMY O TOBIE!


Wpis ten dotyczy morderstwa Chrisa Haniego (czarnoskóry lider partii komunistycznej) , którego Janusz Waluś dokonał 10 kwietnia 1993 roku w Boksburgu obok Pretorii. Czyn ten miał podłoże rasistowskie, a sama zbrodnia doprowadziła do zaostrzenia nastrojów społecznych i ryzyka fiaska rozmów kończących trwającą od dekad zbrodnię apartheidu.

 Bez względu na motywy popełnienia zbrodni jej pochwalanie, a wyraża się ono wprost we wpisie Stowarzyszenia ? ?Jako polscy nacjonaliści wierzymy w słuszność czynu Janusza Walusia? ? jest zakazane przez polski kodeks karny. Art. 255 § 3 stanowi: ?Kto publicznie pochwala popełnienie przestępstwa, podlega grzywnie do 180 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku?.

Nie ulega wątpliwości, że w tym wypadku mamy do czynienia z publiczną pochwałą popełnienia przestępstwa. I to przestępstwa najokrutniejszego ? morderstwa, a motywacja sprawcy zasługuje na najwyższe potępienie.