english
Społeczeństwo na rzecz tolerancji
Stowarzyszenie przeciw Antysemityzmowi i Ksenofobii

Pochwalanie zbrodni z nienawiści

Pochwalanie zbrodni z nienawiści

Marzena Dobner dnia 1 czerwca 2021 r. w czasie pikiety w obronie Janusza Walusia, zorganizowanej w Warszawie pod ambasadą RPA, odczytała list otwarty Janusz Waluś ? wolność dla Bohatera!

Nagranie z pikiety dostępne jest w serwisie YouTube na profilu CEP ? Centrum Edukacyjne Polska [umieszczone 4 czerwca 2021 roku] - https://www.youtube.com/watch?v=Rl9AtD1QmyY

Dobner mówi m. in.: Domagamy się uwolnienia z pretoryjskiego więzienia polskiego Bohatera ? Janusza Walusia. W dniu 10 kwietnia 1993 roku zlikwidował On komunistycznego terrorystę i prowokatora, Chrisa Haniego. Za ten jakże zrozumiały i bohaterski czyn, po skandalicznym procesie ?sądowym?, Janusz Waluś trafił do więzienia, w którym przebywa po dziś dzień.

Sprawa Janusza Walusia na zawsze pozostanie aktem politycznej niezłomności. Janusz Waluś nie dokonał aktu politycznego terroryzmu. Była to polityczna święta egzekucja, jakich przed dekadami dokonywali przedstawiciele rumuńskiej Żelaznej Gwardii, broniąc swojego kraju przed żydowską i czerwoną zarazą. Była to egzekucja, jakiej dokonał Eligiusz Niewiadomski na prezydencie Gabrielu Narutowiczu, reprezentującym obce narodowościowo interesy.